Díjak

Awards

Elkötelezettségünk az innovatív technológia, az egyedülálló design és a kiemelkedő minőség iránt világhírt hozott nekünk. Az elmúlt hét évtizedben a GROHE számos értékes elismerésben és díjban részesült.

Csak néhány az általunk elnyert elismerések közül

 

 

RedDot
reddot-díj
Az évi 4000, 40 országból érkező jelentkező is hozzájárult ahhoz, hogy a reddot díj a világ egyik legnagyobb presztizsű formatervező díjává váljon.

Minden évben világhírű tervezőkből álló nemzetközi döntőbizottság értékeli a beérkezett jelentkezéseket és benevezett alkotásokat, olyan szempontokat szem előtt tartva, mint az innovativitás, a funkcionalitás és a minőség, így biztosítva a verseny komolyságát és nemzetközi elismertségét.
 

 

GROHE Design Team
The award is presented annually to "international design teams which continuously produce innovative work". Since his appointment in 2005, Paul Flowers has led the team to phenomenal success, culminating in this well-deserved accolade.

And with the list of previous recipients reading like a veritable who’s who in the world of design, GROHE is in good company. Apple, Nokia, Bose, Mercedes-Benz, Siemens, Adidas, BMW, Audi and Sony are just a few of the big names to have won the award.  

 

Rainshower Icon Packaging
2011
red dot communication award

Rainshower Icon Packaging
Urban Village (ISH Frankfurt 2011) 

 

GROHE Digital
2011
GROHE Digital: red dot best of the best
Eurosmart S + E
K7
Sena Freehander
Skate Cosmopolitan 

 

Digitecture
2010
GROHE Ondus® Digitecture: red dot best of the best 

 

Rainshower Icon
2009
Rainshower® Icon reddot-díj: Legjobbak legjobbika
Rainshower® Eco
Rainshower® Solo
Euphoria
Nova Cosmopolitan (beleértve Nova light)
Grohtherm 3000 Cosmopolitan 

 

Grohe Ondus

2008

GROHE Ondus® Digitális (VelvetBlack & MoonWhite)

2007
GROHE Ondus® (mechanikai) reddot-díj: Legjobbak legjobbika

2006

Lineare

2005
Rainshower® System 

 

iF design award, Hanover
iF design-díj, Hannover
Az 1954-ben alapított díjra évente mintegy 30 ország 1800 jelentkezője pályázik. Az iF döntőbizottságába nemzetközi hírű formatervezők kapnak meghívást, így a díj a világon mindenhol a minőség garanciája, melynek köszönhető, hogy mára már szinte védjeggyé vált, mely segíti a vásárlók eligazodását a nemzetközi piacokon is.
 

 

iF Product 2012
2012
Eurodisc Cosmopolitan
Allure Brilliant
Power & Soul
Sena Freehander
New Tempesta 

 

Concetto
2011
Concetto
GROHE Ondus® Digitecture
GROHE Digital
K7
Rainshower Icon
Rainshower Icon Shower System
Rainshower Solo Shower System
Eurosmart Cosmopolitan 

 

GROHE Blue®
2010
GROHE Blue®
Europlus
Grohtherm 1000 Cosmopolitan
Euphoria System
Veris
Sena System
Szaniter kollekciók (Tectron Skate, Nova és Skate Cosmopolitan) 

 

Atrio 7
2009
Atrio 7°
Grohtherm 3000 Cosmopolitan
Rainshower® F-Series F5
Euphoria
Quadra
Nova Cosmopolitan beleértve Nova light 

 

Allure

2007
Allure
Rainshower® Termékcsalád

2006
Lineare

2005
Rainshower® System

2007
Allure
Rainshower® Family

2006
Lineare

2005
Rainshower® System






 

 

iF Communication Design Award
iF Communication Design-díj, Hannover
A díj szerepel Németország legnagyobb kreatív rangsorainak (PAGE, W&V, Horizont) szempontrendszere között, így fontos azok számára, akik többletpontokat szeretnének gyűjteni.
 

 

Urban Village
2012
Urban Village (ISH 2011) 

 

Rainshower Next Generation Packaging
2009

Rainshower® Új generáció csomagolása 

 

GROHE Ondus Teaser Book
2008
GROHE Ondus® Brossúra 

 

iF Material 2011
The iF material award offers a platform for products that stand out through their intelligent and efficient use of materials and the resulting sustainability. The iF material award was first presented in 2005, and today has become an important mouthpiece and trends barometer in the area of materials.  

 

Quadra
2011
Quadra Collection
GROHE Flushplates Collection 

 

iF design award China
iF Design-díj, Kína
A kínai piacon is aktívan jelen lévő designerek és gyártók számára létrehozott elismerés, mely a már elért eredmények jutalmazása mellett inspirálja a jövőbeli fejlesztéseket is. A formatervezés jelentőségét az üzleti sikerben mára már szinte minden modern vállalat felismerte, így a design a gyártási folyamat szerves részévé vált.

Az iF különleges támogatást jelent azon formatervezők és gyártók számára, akik az egész világon azért dolgoznak, hogy az ázsiai térségben is egyre több fogyasztót érjenek el kiváló minőségű és esztétikus termékeikkel.
 

 

Ondus black
2007
GROHE Ondus® (mechanikus) Termékcsalád

2006
K4
Allur 

 

Good Design Chicago Award
Good Design-díj, USA
Ez az elismerés valamennyi design díj atyja, melyet 1950-ben, Chicago-ban alapított a Modern Művészetek Múzeumának (MoMA) korábbi kurátora, Edgar Kaufmann Jr.

A Good Design-díjat azok az adott évben kimagaslót alkotó designerek, vagy gyártók kapják, akik sikeresen feszegették a formatervezés határait.

A Chicago Athenaeum azokat részesíti elismerésben, akik mindent megtesznek a kortárs formatervezés fejlődéséért és tiszteleg azok előtt, akik élen járnak a formatervezésben és gyártásban egyaránt. 

 

GROHE Ondus Digitecture
2010
GROHE Ondus® Digitecture 

 

Rainshower F-Series
2008
Rainshower® F-széria

2006
Lineare 

 

Green Good Design
Green Good Design
GREEN GOOD DESIGN's goal is to bestow international recognition to those outstanding individuals, companies, organizations, governments, and institutions - together with their products, services, programs, ideas, and concepts -that have forwarded exceptional thinking and inspired greater progress toward a more healthier and more sustainable universe. 

 

GROHE Blue®
2011
GROHE Digital
GROHE Sensor Collection

2010
GROHE Blue
Rainshower Collection
(Icon, Eco, Solo) 

 

40 under 40
Europe 40 alatt 40®
A díjjal az európai designerek új generációjának legtehetségesebb tagjait jutalmazzák minden évben. A program célja, hogy a fiatal és feltörekvő formatervezőket támogassa, akik a közeljövőben nagy hatással lehetnek az európai designra, formálva ezzel környezetüket és nemzetközi szinten is hatást gyakorolva a design fejlődésére.

A program legfontosabb eleme, hogy nagyobb elismerést biztosítson annak a negyven ígéretes, az Európai Unioban és annak határain kívül dolgozó ifjú formatervezőnek, akik tehetségükkel és kreativitásukkal meghatározzák majd a jövő formavilágát is.
A vízzel kapcsolatos filozófiánk biztosítja, hogy a GROHE termékei és technikai megoldásai valóban kiemelkedő színvonalat képviseljenek.
 

 

Paul Flowers
 

 

GROHE Ondus Digital
díjazott:: Paul Flowers
termék: GROHE Ondus® Digitális 

 

Design Plus
Design Plus
A díjat 1983. óta osztja ki a Német Tervezői Tanács és a Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák Szövetsége a Frankfurti Vásárhoz kapcsolódóan.
A Design Plus díjat felváltva adják át hol a világhírű nemzetközi Frankfurti vásár, hol a világ legnagyobb szaniterárú kiállítása, az ISH keretein belül.

Ez a díj egyrészt a komplett formatervezésért, másrészt a trendet példaértékűen és egyedien követő megközelítésért adható.
 

 

Icon natural Colours
2011
Rainshower® Icon 

 

Ondus black
2007
GROHE Ondus® (VelvetBlack) 

 

Green Good Design
This new design approach centers on the idea of
repairing our worldwide environments with
sustainability and for total ecological restoration.
Now in turn and in 2010, GREEN GOOD
DESIGN's goal is to bestow international
recognition to those outstanding individuals,
companies, organizations, governments, and
institutions - together with their products, services,
programs, ideas, and concepts - that have
forwarded exceptional thinking and inspired greater
progress toward a more healthier and more
sustainable universe. 

 

Inspire
2011
GROHE Digital Collection
GROHE Sensor Collection 

 

GROHE Blue
2010
GROHE Blue
GROHE Rainshower Collection 

 

A vízzel kapcsolatos filozófiánk biztosítja, hogy a GROHE termékei és technikai megoldásai valóban kiemelkedő színvonalat képviseljenek. 

 

Other Awards
GROHE az elmúlt években az alábbi díjakat nyerte még el:

Grand Design - díj

Gyártók díja 2008

Prix Du Design-díj

Janus-díj, Franciaország  

 

Leer
European Consumer Choice

IFA Usability Park 2010

IDEA

I. D. Annual Design Review

Interior Innovation Award

Innovationaward Architecture and Technology